CAPPUCCINO
СТУДИЯ ИНТЕРЬЕРА И МЕБЕЛИ
Як вибрати кухонну витяжку? Основні критерії вибору

Сьогодні ви дізнаєтесь, яку краще вибрати витяжку: рециркуляційну або прямоточну; як розрахувати потужність витяжки; який має бути рівень шуму; які стандартні розміри витяжок; які бувають витяжки з дизайну та способу монтажу; види управління та інші поради при виборі витяжок.

Основне завдання витяжки – це примусова вентиляція та очищення повітря. Найпростіший спосіб очищення – це просто видалити все забруднене повітря з приміщення. Більш складний спосіб – відфільтрувати повітря та очищеним повернути його назад. Тому перше, з чого ми почнемо, це вибір витяжки за критерієм очищення повітря. Витяжки бувають рециркуляційні чи прямоточні.

Що таке рециркуляційна витяжка?

Це може бути будь-яка витяжка, яка не підключена до вентканалу. Дуже часто її встановлюють на кухнях з островом, де немає можливості підключення до природної вентиляції або вентиляція знаходиться на відстані понад 4 м.

Для очищення повітря використається вугільний фільтр. У деяких моделях він іде у комплекті, а в деяких його потрібно докуповувати окремо. У середньому фільтр коштує 8-25 доларів, тому можна купити відразу кілька, щоб завжди була можливість замінити його. Заміну фільтра рекомендують робити один раз на 4-6 місяців, залежно від того, наскільки часто ви готуєте.

Вугільний фільтр для рециркуляційної витяжки


Схема роботи прямоточної витяжки
Що таке проточна витяжка?

Прямоточна витяжка підключається безпосередньо до вентканалу. Основним фільтром будь-якої витяжки є металевий жировий фільтр, що захищає внутрішній корпус і двигун від жирового нальоту, тим самим продовжуючи термін його експлуатації. Цей фільтр, як правило, знімний, тому його можна без проблем помити у посудомийній машині. Якщо це робити регулярно, він збереже свої функції на весь термін експлуатації.
У багатьох витяжках передбачені датчики, які сигналізують про необхідність заміни вугільного фільтра або догляду за металевим жироуловлювальним фільтром. Це може бути, наприклад, світлова індикація на панелі керування, якщо у вашій витяжці передбачено таку функцію. Ну а якщо не передбачена, то не засмучуйтесь. На фільтрі є спеціальні символи, які зникають у міру його забруднення.

Важлива особливість прямоточної витяжки: у процесі роботи витяжка знижує температуру приміщення. Ця інформація може бути важливою для власників приватних будинків. Саме тому в приватному будинку найчастіше використовують рециркуляційну витяжку.

Бюджетні витяжки прямоточного типу, що не мають жодних фільтруючих елементів, ми не рекомендували б. Звичайно, вони справляються своєю прямою функцією відведення забрудненого повітря, але дуже швидко самі забруднюються настільки, що відмити їх майже неможливо.

Як розрахувати потрібну потужність витяжки?

Потужність витяжки вказують у м3, але не всі знають, як правильно її розрахувати і що позначають ці цифри.
Розрахунок потужності досить простий: множимо ширину (L), глибину (W) та висоту (H) приміщення та отримуємо його об'єм. Помножуємо цю цифру на 12 (це санітарна норма оновлення повітря), додаємо трохи запасу - для електричних варильних поверхонь +20%, для газових - +30%, і отримуємо потужність витяжки, необхідної для нашого приміщення.

Формула для розрахунку необхідної потужності витяжки
Пример:

Площадь кухни — 15 м³ и высота 3м.
15 × 3 × 12= 540

Далее добавляем 20%, при условии, что у нас будет электрическая варочная поверхность и получаем:
540 + 20% = 650 м³

650 м³— это оптимальная мощность вытяжки для нашего помещения с задаными параметрами.
Завдяки тому, що у витяжці є панель керування швидкості двигуна, можна самостійно відрегулювати інтенсивність роботи та рівень шуму.

Основна рекомендація: поставили одну каструлю - включили першу швидкість, поставили другу каструлю - включили другу швидкість, і так наростає.

Шум витяжки

Рівень шуму, який робить витяжка, може завдавати певних незручностей. Кожен виробник, вказуючи у своїх характеристиках цей показник, який завжди це робить за стандартним оскільки кожного процесу ці стандарти вони індивідуальні. Саме тому краще мати нагоду послухати витяжку в магазині. Але тут є свої нюанси. Рівень фонового шуму в торговому залі буде значно вищим, ніж у вас вдома, та й габарити приміщення магазину сильно відрізняються від габаритів домашньої кухні.

Оптимальним рівнем шуму є 50 дБ. Його можна порівняти з тихою розмовою на відстані 3 м. Якщо вибрана вами витяжка шумить голосніше, варто серйозно задуматися про доцільність такої покупки.

Габарити витяжки та спосіб монтажу

Способи кріплення витяжки поділяються на кілька типів:
  • Підвісні - такі витяжки кріпляться до нижньої поверхні настінної шафи або кухонної полиці. Вони зазвичай мають плоску чи прямокутну форму, невеликі за габаритами. Їх легко змонтувати. Однак, через невеликі розміри, фільтри таких витяжках доведеться міняти частіше;
  • Вбудовувані – такі витяжки монтуються всередині кухонних меблів, завдяки чому їх можна повністю вбудувати на кухню та зробити верхній ряд шаф єдиною лінією. Це застосовується лише для електричних індукційних варильних поверхонь;
  • Камінна або купольна витяжка - саме її можна найчастіше побачити в міських квартирах, особливо там, де готують багато і часто.
  • Острівна витяжка призначена для монтажу до стелі. Її використовують у зоні кухонного острова, що у центрі кімнати. Підвішується ця витяжка за допомогою металевих тросів або видовженого короба.
Можна ще відзначити кутові та телескопічні витяжки, але такі варіанти мають малий попит.

З останніх тенденцій хочеться виділити висувні витяжки, що вбудовуються в стільницю. Вартість таких витяжок, звичайно, набагато більша, ніж у інших аналогічних за параметрами моделей, але їх дизайн однозначно прикрасить будь-який кухонний гарнітур.

Ще одним великим рішенням є витяжка, вбудована безпосередньо у варильну поверхню.
Габарити витяжки слід підбирати, виходячи з розмірів варильної поверхні.

Кращий варіант, коли витяжка або відповідає її розмірам, або трохи ширше. Це не тільки забезпечить оптимальну роботу приладу, але буде виглядати найбільш естетично. Сьогодні виробники випускають витяжки шириною від 45 см до 120 см. Найбільш популярними є моделі шириною корпусу 60 см та 90 см.

Дизайн та матеріали витяжки

Вибір зовнішнього вигляду витяжки обумовлений двома факторами: привабливістю дизайну та простотою у догляді. На ринку представлено безліч моделей, тому вибрати ідеальну витяжку не становитиме проблеми.

Зовнішній короб витяжки може вироблятися з різних матеріалів, таких як нержавіюча сталь в класичному її вигляді, або пофарбована. Деякі виробники пропонують досить цікаві колірні рішення. Також часто можна зустріти витяжки з лицьовою панеллю із загартованого скла.
Вбудовувані витяжки, найчастіше, не сильно відрізняються по дизайну, але не витяжка GAGENAU AL 400121 за 8170$. Нам здається, що за такі гроші вона має робити абсолютно все по дому! Але це ціна без двигуна.

GAGENAU AL 400121

GAGENAU AL 400121
Пристінні кутові витяжки у плані дизайну можуть виглядати досить футуристично. Наведемо кілька прикладів оригінальних дизайнерських рішень – витяжка ELICA YE WH/A/66. Виглядає дуже оригінально. Вартість такої витяжки всього 5210$.
FABER GLOW PLUS WH у формі циліндра. Може бути білим або чорним, і відмінно доповнить ваш інтер'єр лише за 4140$.

FABER GLOW PLUS WH

ELICA SEASHEL
Любителям розкоші та блискучого каміння ідеально підійде витяжка ELICA SEASHEL. У порівнянні з попередніми розмірами, вона коштує трохи дешевше - 3600$. Ми навіть сказали б, що це занадто маленька ціна для такої екстравагантної моделі.
Класична похила витяжка ELICA OM AIR, але в ній є своя особливість. Всього за 3070 доларів, у цієї витяжки є периметральне всмоктування.

ELICA OM AIR

SMEG
З класичних витяжок хочеться виділити SMEG, вартістю всього 1920 доларів.
Оригінальна т-подібна витяжка ELICA SWEET CAST IRON за 1280$.

ELICA SWEET CAST IRON

Управління витяжкою

Управління витяжкою може бути механічним або електронним (наприклад, сенсорним).

У першому випадку, перемикання режимів роботи та системи освітлення здійснюється за допомогою механічних кнопок, а в другому – за допомогою електронної системи, оснащеної дисплеєм з індикацією вибраного режиму роботи. З переваг електронних систем можна виділити можливість установки таймера, включення та відключення витяжки. Більш просунуті моделі можуть автоматично змінювати режим залежно від ступеня забруднення повітря, а деякі навіть допускають віддалене керування за допомогою пульта або смартфона.

Можна навіть підключити витяжку до системи "Розумний дім", якщо він передбачений у вашому проекті. Серед додаткових режимів можна відзначити інтенсивний режим, при якому витяг деякий час працює на максимальних оборотах потужності, після чого переходить в один із стандартних режимів і режим інтервальної роботи, що передбачає періодичне включення витяжки на встановлений час.

Установка витяжки

З монтажем витяжки можна розібратися використовуючи інструкцію, яка додається в комплекті. А ось на підключення витяжки до вентканалу варто звернути особливу увагу. Саме тут криється набагато більше каверз.

Найочевидніший момент – після встановлення склопакета, у квартирі порушується приплив повітря. Повітря в приміщенні стає занадто сухим і кисню стає менше, а при встановленні витяжки потрібно пам'ятати про достатній приплив повітря. Адже якщо в квартиру не потрапляє достатньо повітря, то й відкачати назовні буде складніше. Правильна робота припливної вентиляції безпосередньо впливає якість роботи витяжки.

Другий момент – висота установки витяжки щодо варильної поверхні. Рекомендована висота – 75 см для газової плити, 60-65 см – для електричної. Якщо витяжка над плитою буде розташована занадто високо, то краще вибрати модель, яка буде ширша за варильну поверхню.

Втрати потужності витяжки також пов'язані з занадто довгим та звивистим підключенням до вентканалу. У процесі установки витяжки часто блокуються початкові вентиляційні отвори, у результаті повітря з кухні перестає йти природним чином. В результаті витяжку доводиться включати набагато частіше, щоб просто провітрити приміщення.

Найбільш простим способом підключення витяжки до системи вентиляції є гнучка срібляста гофрова труба. Ми б не рекомендували її використати! Виглядає вона досить убого і взагалі не естетично та ще й шумить під час роботи. Відмінним рішенням є жорсткий пластиковий повітропровід. Його можна зібрати як архітектор Lego. Завдяки тому, що є не тільки круглі труби, а й прямокутні, їх можна сховати під стелею.

Перед монтажем витяжки, не зайвим буде переглянути інструкцію для того. щоб перевірити всі розміри та розмітити поверхню монтажу. Найпростіше в монтажі витяжки це підключення до електромережі. Більшість купольних моделей дозволяє сховати провід під декоративним коробом. Зрозуміло, що таке треба продумати заздалегідь ще на стадії проектування кухні.

А якщо у вас ще немає проекту, тоді переходьте на наш сайт, залишаєте заявку і ви отримаєте безкоштовний замір та 3D-проект вашої кухні.

Підсумки

Давайте підсумуємо і пройдемося по основним тезам, які нам потрібні для вибору витяжки.
Для початку, варто визначитися з типом витяжки: чи видаляється вона забруднене повітря, або очищати його і повертати назад в приміщення. Далі обчислюємо потужність витяжки за формулою та купуємо саме ту витяжку, яка ідеально підійде для нашого приміщення.

Від способу монтажу витяжки залежить не тільки зовнішній вигляд, але й те, чи вона підійде в принципі для вирішення ваших завдань. Допустимо, для кухонного острова використовується один тип витяжки, для відкритого простору інший, а для вбудовування в гарнітур кухонний взагалі третій.

Від того, наскільки просунутою буде система управління витяжкою, залежить те, наскільки самостійним буде пристрій. Якщо ви готові вмикати та вимикати витяжку вручну, то вам підійде механічне керування. А якщо хочете, щоб витяжка включалася від смартфона, то варто розглянути топові моделі з самоврядуванням.

Від матеріалу корпусу витяжки залежить не тільки зовнішній вигляд, але й те, наскільки зручно її очищатиме. Різні типи поверхонь вимагають різного догляду та різних засобів чищення.
Ну і найголовніше! Підключайте витяжку за допомогою пластикових труб, це знизить рівень шуму під час роботи витяжки.

Читайте інші наші статті